חופשה ללא תשלום בעקבות משבר לאומי


תאריך :    17 למרץ 2020  
לקוחות נכבדים

חופשה ללא תשלום בעקבות משבר לאומי

מגפת הקורונה מכה בנו בעלי העסקים הקטנים והבינוניים. הנחיות הממשלה לצמצם פעילות עסקית בחלק מהעסקים ולסגור עסקים כמו מסעדות, בתי קפה, חוגי יוגה, בתי מלון, ועוד רבים, אינה מאפשרת להמשיך ולהעסיק את מלוא כוח האדם בעסק.
על פי הנחיות לשעת חירום שהוציאה הממשלה, ניתן להוציא עובדים לחופשה ללא תשלום. העובדים יקבלו דמי אבטלה מהמוסד לביטוח לאומי.

להלן כללים והנחיות להוצאת עובדים לחופשה ללא תשלום:
1.על המעסיק להודיע לעובד בכתב כי בכוונתו להוציאו לחופשה ללא תשלום שתארך 30 יום רצופים לפחות. המעסיק והעובד יחתמו על ההודעה.
2.על המעסיק להעביר למשרדנו את ההודעות החתומות. אנו נשדר למחשבי המוסד לביטוח לאומי את טופס 100 ונעביר לעובד טופס ריכוז שכר.
3.על העובד לפנות לאתר האינטרנט של שירות התעסוקה ולהירשם.
4.על העובד להיכנס לאתר האינטרנט של הביטוח הלאומי ולהגיש תביעה לדמי אבטלה. מעקב אחרי התביעה יש לעשות באתר האינטרנט.

הנחיות לקבלת דמי אבטלה לאומנים , מרצים , מדריכים, המועסקים כעצמאיים.

מדריכים, מרצים וכ"ד, שעובדים כעצמאיים ( עוסקים מורשים / פטורים ), ומקום עבודתם הפסיק את הפעילות בעקבות הקורונה, יכולים להיות זכאים לדמי אבטלה.

תנאים לזכאות:
1.עבודה תחת הסכם עבודה של לפחות 3 חדשים או סדרה של 7 שיעורים או הרצאות.
2.צבירה של 12 חדשי עבודה מתוך 18 החדשים האחרונים ( אפילו אם העבודה הייתה בחלק מהחודש). אם חסרים חדשי עבודה, ניתן להשלים בהתאם להנחיות הביטוח לאומי באתר האינטרנט באופן פרטני.

אופן הגשת התביעה:
1.יש להירשם באתר שירות התעסוקה מיד עם הפסקת העבודה.
2.יש להגיש תביעה לדמי אבטלה באתר המוסד לביטוח לאומי.
3.לתביעה יש לצרף את המסמכים הבאים: אישור 856 או 857 מהמעסיק.
4.במידה והמעסיק לא מנפיק עבורכם את האישורים הנזכרים בסעיף 3 יש לצרף לתביעה צילומי קבלות / חשבוניות תוך ציון תאריכים מסודרים של מועדי מתן השירות שבגינם נרשמה כל קבלה / חשבונית, ופרטים מלאים של מקום העבודה.

משרדנו פתוח בימים א – ה'. נשמח לסייע לכל אחת ואחד מכם לעבור את הימים המורכבים והמאתגרים. אנחנו זמינים בטלפון, בדואר האלקטרוני , ובפקס.

שרק נהיה בריאים ונחזור לשגרה במהירות. מחזקים את ידיכם: חווה, סיון, ודני